Vita: Vēlos zināt kāpēc esmu kopā ar konkrēto cilvēku (..). Esam un neesam kopā jau 14-to gadu. Kopā piedzīvots ļoti daudz skaistu mirkļu un sajūtu.Principā visu laiku ir lieliska saskaņa. Ilgojos pēc harmoniskas un sakārtotas ģimenes dzīves. It kā brīžiem liekas,ka tūlīt kaut kas mainīsies un tad atkal ne no vietas. Viņš baidās pieņemt lēmumu kaut ko mainīt savā dzīvē. Es nesaprotu vai turpināt vai pārtraukt attiecības un meklēt citus ceļus. Esmu viņam ļoti pieķērusies,tomēr esmu nogurusi no lēkāšanas pa dzīves viļņiem - te mīlēta un vajadzīga, te pēkšņi - it kā manis nebūtu. Kad esam kopā man ir sajūta,ka viss ir kārtībā- tā,kā jābūt. Un tad - nav priekš manis laika,viss jāsaprot, jāpiedod? Kāpēc?Kas man vēl jāiemācās? Ko neprotu? Negribu spert pārsteidzīgus soļus,tādēļ meklēju atbildes uz saviem jautājumiem.

 

Sveika, Vita!

Tās nianses, kuras šajā vēstulē mēģināšu tev izcelt, lai ieviestu skaidrību tavās attiecībās, ir ļoti smalkas un sensitīvas. Vislabāk un precīzāk tās būtu izstāstīt, izknibināt pašu problēmas sakni, sniegt precīzas rekomendācijas, klātienes tikšanās laikā. Bet, nu mēģināšu arī rakstiski - tavas dvēseles uzkrātā pieredze ir saistīta ar spēcīgu savas gribas izpaušanu, lai sasniegtu jebkuru pašas izvirzīto mērķi, gūtu ambiciozus panākumus, arī atzinību. Spēcīga pašgriba, kas tika izpausta vietā un nevietā. Lai sabalansētu, šo tavas dvēseles uzkrāto bagāžu, šajā dzīvē tev ir ielikts salīdzinoši maz egoisma un gribas - tu visa esi orientēta uz otru cilvēku vai tas būtu vecāks, bērns vai partneris, bet tev ir ļoti dabiski pakļauties un pielāgoties (jāpiebilst, ka savā kodolā tomēr sajūtot tādu kā akmens cietu spēku un gribu, kuru tu jūti, ka varētu izpaust, sevišķi tad, kad kaut kas iekšēji "saslēdzas").
 
Cita sabalansējama lieta ir saistīta ar tavu tendenci uz līdzjūtību, beznosacījuma mīlestību, žēlošanu, vēlmi palīdzēt vietā un nevietā. Tā ir ļoti trausla, emocionāli bagāta izpausme, bet ja tu to vēl nepārvaldi, tad var būt tendence pazust attiecībās, vēlme glābt kādu (iespējams arī mīļoto), vēlme ziedot (parasti sevi), sajūta - ka bez manis tak viņš neizdzīvos; vai arī emocionālā destrukcija, kā sevis žēlošana, vainas izjūtas izjušana, tādēļ arī tendence attaisnot un taisnoties u.tml., kā arī, savā būtībā, tavā dzīvē būtu jābūt tādam posmam, kurā ar tevi ļoti spēcīgi manipulē - izprovocējot žēlumu, vēlmi palīdzēt, glābējas instinktus u.tml. Lai saprastu, vai tavas šā brīža attiecības ir uz to balstītas, būtu tiešām vajadzīgs vismaz dialogs mūsu starpā. Bet šobrīd vari mēģināt arī pati ļoti kritiski paskatīties uz izveidojušos situāciju.
 
Tas, kas tev kopumā  tiek dzīves laikā mācīts, un tas izpaužas arī saistībā ar ģimenes esamību/neesamību - ka tev ir jāiemācās būt saprātīgai. Mīlestība ir mīlestība, bet tā nav savas būtības ziedošana uz tās altāra, mīlestība ir atslēga, kas mums ļauj iepazīt mūsu būtības dzīles un atklāt tās neskaitāmās šķautnes, tai būtu jāpadara tevi bagātāku, nevis nabagāku. Respektīvi tev dzīves laikā jāiemācās saprātīgi, pat loģiski un konstruktīvi pieiet jebkura jautājuma risināšanai, arī dziļi emocionālo jautājumu. Nevis peldēties atmiņās un sajūtās, bet izvērtēt situāciju pēc faktiem - var teikt, pat sausi un matemātiski. Jo tevī noteikti ir tāda kā sajūtu, mīlestības, instinktu šķautne, kas neļauj (vismaz sākotnēji) skaidri un objektīvi ieraudzīt situāciju. (..)
 
Lai izdodas sevī rast tās atbildes, kas ļauj tev saskatīt notikumus un reakcijas, kas turpina atkārtoties bez sava gala un malas. Lai ļautu tev atbrīvoties no mehāniskas radītajiem valgiem
 
Jana

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt