Dana: Nejauši esmu nonākusi Jūsu mājas lapā un vēlos izmantot iespēju uzdot jautājumu. Esmu lielās šaubās par to, vai turpināt mācības psihoterapijas jomā. Šaubas par finansēm, vai tas vispār ir mans virziens, ja ir, tad vai man tam pietiek iekšējie resursi? Varbūt jāmeklē piepildījums citur. Būšu pateicīga par atbildi.

 

Sveika, Dana!

Skatoties tavā kartē - psihoterapija nav pirmais, kas norezonētu ar tavu personību. Pieļauju, ka šo virzienu esi izvēlējusies 2 iemeslu dēļ: 1) nespēja izpaust savas emocijas, savi emocionālie bloki ar kuriem dzīves laikā jāmācās tikt galā, un 2) nepārtraukta tieksme izzināt neizzināmo, pieskarties noslēpumiem, iekšējām dzīlēm - tiklab ezotēriskās lietas, kā zinātniski pētnieciskais virziens. Vēlme saprast to, ko neviens nesaprot, piemēram, kas ar mums notiek pēc nāves? kāpēc cilvēks piedzimst, uzvedas tā kā uzvedas utml.

 
Tavai nodarbei psihoterapijas jomā ir sava specifika:
- salīdzinoši tu neesi tik empātiska un "tradicionāli" iejūtīga, kā cilvēkam, kurš darbojas šajā jomā būtu jābūt;
- toties tu esi ļoti praktiska, nosvērta un uz iniciatīvu vērsta - tas liek domāt, ka tu varētu strādāt tieši šīs jomas pētnieciskajā atzarā, kur ir jāstrukturizē informācija, jāanalizē vai arī otrs - būt vadītājam šīs vai līdzīgas nozares speciālistiem - tev ir iniciatīva, dabiska autoritāte, labas dotības tikt galā ar visādiem administratīvajiem darbiem un pienākumiem, augsta atbildības sajūta, pacietība.
- tu vari būt konsultants un ar konsultēšanu reāli pelnīt naudu - konsultēšanas joma gan vairāk praktiskos jautājumos, praktiskajā izpildē, kas prasa reālu darbību, mērķu nospraušanu un tai sekojošu rīcību - drīzāk kauča vai trenera virziens;
- jāuzmanās uzspiest savu gribu apkārtējiem vai klientam, tev pastāv tieksme to darīt;
- noteikti vajadzīgi panākumi un tu uz tiem neapšaubāmi iesi, bez panākumiem, zināmām profesionālajām ambīcijām, tev nebūs vēlmes un motivācijas.
 
Vai spēsi nopelnīt ar darbību psihoterapijas jomā - šeit gan garantijas neviens tev nevar sniegt, bet dabiskai lietu virzībai būtu jābūt, ka jā, tev ir iespējas, sevišķi ja tu ņemsi vērā savu specifiku - vēlmi vadīt, vēlmi būt uzmanības centrā, vēlmi izvirzīt kādu ambiciozu projektu, iniciēt, un darboties tieši praktiskā atbalsta jomā. Respektīvi - nepieķeries pie stingriem šīs profesijas rāmjiem un priekšstatiem, tu vari attīstīt pati savu pieeju, metodiku un redzējumu darbam ar klientiem vai arī darbībai šajā nozarē.
 
Lai mērķtiecīga apņēmība un iedvesma tevi izvada cauri šim šaubu periodam!
Jana

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt