Informatīvais Latvijas Mediji žurnāls Ezotērika Nr.299 (12) Decembris'2019

sky 3076863 1280Jau izsenis cilvēki savu dzīvi pakārtoja mēness fāzēm. Zināmā mērā tāpēc, ka mēness fāžu maiņa ir viena no visvieglāk novērojamām dabas parādībām, ko var sasaistīt ar konkrētiem dzīves notikumiem un pašsajūtu.

Viens mēness cikls ilgst nepilnas 30 dienas un tas sastāv no četrām mēness fāzēm – jauns (tukšs) mēness, pirmais ceturksnis (augošs), pilns mēness, pēdējais ceturksnis (dilstošs).

Ja saule simbolizē cilvēka apzināto, uzskatāmo un redzamo izpausmi, tad mēness – cilvēka zemapziņu, emocionālo plānu un instinktīvo dabu, kuru bieži saista gan ar mūsu veselību, gan jūtu pasauli. Par to, kā mēness ietekmē mūsu organismu, saruna ar sertificētu un praktizējošu astropsiholoģi, ezoteriķi Janu Reķi.

spiral 2817979 1280Dažādos laikposmos un kontekstos esmu saskārusies ar jautājumiem, viedokļiem un arī aizspriedumiem par astroloģiju un astrologu darbību. Šeit vienkopus apkopoju, manuprāt, populārākos mītus un patiesību*.

1. Mīts – Astrologs ir kā gaišreģis, nolasa visu par cilvēku tikai paskatoties uz viņu

Patiesībā astrologs ir cilvēks, kurš ir apguvis astroloģiju, kas ir neformālā zinātne (ezotēriskā disciplīna), kurā caur makrokosmosa (planētu) likumsakarībām tiek izprasts mikrokosmoss (cilvēka raksturs, tiecības, resursi u.tml.). Lai astrologs varētu sniegt atbildes uz klienta jautājumiem, speciālās programmās tiek ievadīti cilvēka dzimšanas dati – datums, laiks, vieta. Programma vizuāli parāda planētu stāvokli uz cilvēka dzimšanas brīdi un tas arī ir sākuma punkts, pēc kura astrologs var pastāstīt par cilvēku. 

anatomy 1751138 1280Planēta Merkurs raksturo mūsu prātu, intelektu un visu, kas ar to saistīts, sākot ar to, kā mēs mācamies, uztveram informāciju, un beidzot ar to, kādā veidā mēs informāciju apstrādājam, atceramies un nododam tālāk caur vārdiem, runu un rakstiem. Merkurs raksturo mūsu mentālo plānu, un dabiskā veidā tas ir straujš, ziņkārīgs, elastīgs, lietišķs un neitrāli uzlādēts – nosliecas par labu tam, kas tajā brīdī ir izdevīgāks.

Stiprs Merkurs noteikti būs veiklam pārdevējam, biznesmenim, starpniekam un vārdu meistariem – žurnālistiem, politiķiem un rakstniekiem. Savukārt par Merkura apgrūtinājumiem liecinās apķērīguma un izveicības trūkums, problēmas noformulēt loģiskus teikumus, "grūta galva", nespēja darboties eksaktajos priekšmetos – matemātikā, fizikā, inženierzinātnēs u.tml.

spirallllAstroloģija ir izveidojusies uz novērojumu pamata, kur gadsimtu gaitā tika pamanītas likumsakarības starp astronomisko debesu ķermeņu kustību un konkrētiem notikumiem, tādejādi atklājot vienu no ezotērikas likumiem – kā debesīs tā arī uz zemes. Astroloģijā katrs cilvēks tiek izvirzīts kā galaktikas centrs, atklājot unikālu konkrētā cilvēka subjektīvās realitātes nospiedumu jeb astroloģisko karti. Šāda karte neatspoguļo tik daudz astronomiskos likumus, kā mūsu subjektīvo uztveri, kur no cilvēka skatu punkta raugoties - viss visums riņķo ap mums. Savā dzīvē mēs katrs esam ar Saules - galaktikas centra, potenciālu. 

Visumā viss ir sakārtots, viss riņķo pretēji pulksteņa rādītāja virzienam, katrai planētai ir sava orbīta un riņķošanas ātrums ap savu asi un Sauli. Šajos likumos nekas nemainās. Tomēr, ja mēs skatāmies no subjektīvā skatu punkta - Zemes, atsevišķos periodos rodas ilūzija, ka planētas stāv uz vietas vai pat kustas pretējā virzienā.