pyramid 5744558 1280Līdzās tādām populārām laika plānošanas metodēm kā astroloģija un numeroloģija, aicinu jūs iepazīties un pielietot senu, vienlaicīgi arī ātru un efektīvu metodi – Maiju kalendārs. Jā, tas ir tas pats kalendārs, kurš noslēdzās ar 2012. gadu, un, šis fakts sabiedrībā tika maldinoši traktēts kā pasaules gala pareģojums. Tā vai citādi, lai cik sens un vēsturisks būtu kalendārs, tam kaut kad ir jānoslēdzas un šis, kurš aptvēra laika plānojumu par neskaitāmām tūkstošgadēm, ir viens no ievērojamākiem. Ezotēriķu vidū valda uzskats, ka līdz ar šī kalendāra beigām 2012. gadā, zināšanas par to var kļūt pieejamas visiem.

Informatīvais Latvijas Mediji žurnāls Ezotērika Nr.299 (12) Decembris'2019

sky 3076863 1280Jau izsenis cilvēki savu dzīvi pakārtoja mēness fāzēm. Zināmā mērā tāpēc, ka mēness fāžu maiņa ir viena no visvieglāk novērojamām dabas parādībām, ko var sasaistīt ar konkrētiem dzīves notikumiem un pašsajūtu.

Viens mēness cikls ilgst nepilnas 30 dienas un tas sastāv no četrām mēness fāzēm – jauns (tukšs) mēness, pirmais ceturksnis (augošs), pilns mēness, pēdējais ceturksnis (dilstošs).

Ja saule simbolizē cilvēka apzināto, uzskatāmo un redzamo izpausmi, tad mēness – cilvēka zemapziņu, emocionālo plānu un instinktīvo dabu, kuru bieži saista gan ar mūsu veselību, gan jūtu pasauli. Par to, kā mēness ietekmē mūsu organismu, saruna ar sertificētu un praktizējošu astropsiholoģi, ezoteriķi Janu Reķi.

spiral 2817979 1280Dažādos laikposmos un kontekstos esmu saskārusies ar jautājumiem, viedokļiem un arī aizspriedumiem par astroloģiju un astrologu darbību. Šeit vienkopus apkopoju, manuprāt, populārākos mītus un patiesību*.

1. Mīts – Astrologs ir kā gaišreģis, nolasa visu par cilvēku tikai paskatoties uz viņu

Patiesībā astrologs ir cilvēks, kurš ir apguvis astroloģiju, kas ir neformālā zinātne (ezotēriskā disciplīna), kurā caur makrokosmosa (planētu) likumsakarībām tiek izprasts mikrokosmoss (cilvēka raksturs, tiecības, resursi u.tml.). Lai astrologs varētu sniegt atbildes uz klienta jautājumiem, speciālās programmās tiek ievadīti cilvēka dzimšanas dati – datums, laiks, vieta. Programma vizuāli parāda planētu stāvokli uz cilvēka dzimšanas brīdi un tas arī ir sākuma punkts, pēc kura astrologs var pastāstīt par cilvēku. 

anatomy 1751138 1280Planēta Merkurs raksturo mūsu prātu, intelektu un visu, kas ar to saistīts, sākot ar to, kā mēs mācamies, uztveram informāciju, un beidzot ar to, kādā veidā mēs informāciju apstrādājam, atceramies un nododam tālāk caur vārdiem, runu un rakstiem. Merkurs raksturo mūsu mentālo plānu, un dabiskā veidā tas ir straujš, ziņkārīgs, elastīgs, lietišķs un neitrāli uzlādēts – nosliecas par labu tam, kas tajā brīdī ir izdevīgāks.

Stiprs Merkurs noteikti būs veiklam pārdevējam, biznesmenim, starpniekam un vārdu meistariem – žurnālistiem, politiķiem un rakstniekiem. Savukārt par Merkura apgrūtinājumiem liecinās apķērīguma un izveicības trūkums, problēmas noformulēt loģiskus teikumus, "grūta galva", nespēja darboties eksaktajos priekšmetos – matemātikā, fizikā, inženierzinātnēs u.tml.