solar eclipse 1116853 1280Jau no seniem laikiem klīst mītiskas leģendas par aptumsumiem, kad pūķis norij sauli, un uz zemes viss paliek tumšs, tiek paredzētas gan katastrofas, gan brīnumaini sasniegumi un rekomendēti planetārās enerģijas pielabināšanas rituāli. Tajā visā ir gan savs pamats, gan arī pārspīlējumi, bet nenoliedzami aptumsumiem ir ļoti nozīmīga loma visuma izveidotajā notikumu musturā un mūsu dzīvēs. Šajā rakstā padalīšos ar aptumsumu dziļāko ezotērisko nozīmi un to ietekmi uz mūsu  dzīvēm.

Par aptumsumiem – mazliet teorijas

Saules aptumsums rodas, kad Mēness nostājas starp Sauli un Zemi, savukārt Mēness aptumsums – kad Zeme nostājas starp Mēnesi un Sauli. Atslēgas moments ir, ka šķērsošanai jānotiek vienā līmenī (ne augstāk vai zemāk) attiecībā pret pārējiem debesu ķermeņiem.

Saules aptumsums var notikt tikai jaunā mēnesī. Astroloģiskajā kartē tas būs redzams kā Saules un Mēness savienojums, kas ir salīdzinoši tuvs Mēness mezglu asij. Parasti Saules aptumsumi notiek 2 reizes gadā, retos gadījumos 4-5 reizes. Šis laiks iezīmēs, kādu nozīmīgu pagrieziena punktu tavā dzīvē. Jāatzīmē, ka tas, ka Saules aptumsums nav redzams konkrētajā teritorijā nemazina tā ietekmi uz mūsu dzīvēm.

Mēness aptumsums var parādīties tikai pilnmēness laikā. Astroloģiski tas būs redzams kā Saules un Mēness opozīcija, kas ir salīdzinoši tuva Mēness mezglu asij. Gadā parasti ir 2 Mēness aptumsumi, retākos gadījumos 3-4. Mēness aptumsums vienmēr iezīmē ļoti emocionālus nobeiguma vai kulminācijas notikumus dzīvē.

 

Saules aptumsums ir kā jauns mēness uz steroīdiem, savukārt mēness aptumsums – kā pilnmēness uz steroīdiem. Salīdzinot ar ikmēneša cikliem, šis periods gan jauna mēneša, gan pilnmēneša ietekmi pastiprina vismaz trīskārtīgi.

 

Tā kā aptumsumi rodas Saules, Mēness un Zemes savstarpējā mijiedarbībā, tad tas vienmēr iezīmē notikumus, kas ir saistīti ar mūsu apzinātās personības (arī iluzorās) mijiedarbību ar dievišķo dzirksti mūsos – mūsu dvēseles vēlmēm, un noteiktajiem apstākļiem laikā un vietā. Tā kā dvēselei ir lielākas tiesības uz mūsu dzīvi nekā mūsu ego radītājai personībai, tad, ja nedzīvojam saskaņā ar savu patieso dabu, šī perioda notikumus un situācijas mūsu prāts var uztvert kā nepatīkamas un sāpīgas. Tomēr gandrīz katrs no mums, lai cik egoistisks savā būtībā arī būtu, ilgākā laika perspektīvā atskatoties uz konkrētajiem dzīves periodiem, atzīs, ka tie ir bijuši kā svētība – kas mūs ir atbrīvojuši no viltus idejām, scenārijiem, piesaistēm un sasaistēm.

Katrs aptumsums ir savstarpēji saistīts ar pārējiem aptumsumiem, tiem ir raksturīgs cikliskums un atkārtošanās, kas ar katru nākamo aptumsumu noteiktās dzīves tēmas iznes arvien augstākā un spēcīgākā vibrācijā, kāpinot notikuma intensitāti un ievirzot mūsu dzīves augstākā attīstības līmenī. Vairāk par aptumsumu cikliskajām likumsakarībām lasi Transformējošie aptumsumi no 2005. – 2020. gadam.

Saules aptumsumi

Astroloģijā ēna jeb tumsa, kas rodas Saules aptumsumu laikā tiek asociēta ar mūsu iekšējo tumsu jeb negatīvajām rakstura īpašībām un personības izpausmēm. Šajā laikā mums ir jāfokusējas uz sevi, jāierauga un jāpieņem savas destrukcijas, jāizceļ no sevis visus maldus, ilūzijas, iekšējos sastrēgumus un šķēršļus, lai varam virzīties tālāk uz jauniem aizsākumiem to netraucēti.

Saules aptumsumiem piemīt tendence radīt arī jaunus sākumus un piedāvāt jaunas iespējas. Tie var būt pozītīvi satraucoši notikumi, kas ienes jaunas vēsmas burtiski no zila gaisa.

Ietekmes ziņā Saules aptumsumi būs jūtami spēcīgāk nekā Mēness aptumsumi, tāpat kā pilns Saules aptumsums noteikti būs intensīvāks nekā daļējs Saules aptumsums.

Mēness aptumsumi

Tā kā Mēness saņem un atstaro Saules gaismu, tas simbolizē cilvēku prātu, kas atstaro dziļākos realitātes jautājumus. Tādēļ, kad Zeme aizšķērso Saules gaismas atstarošanos uz Mēness, tas simbolizē cilvēka intelektu, kas caur viltus apsvērumiem aizšķērso dievišķā gara ietekmi uz mūsu dzīvi. Mūsu iekšējā pasaule ienirst tumsā. Pūķis, kas aprij gaismu simboliski ir saistīts ar mūsu prāta argumentāciju pret dievu.

Lai arī Mēness aptumsumiem ir mazāka intensitāte nekā Saules aptumsumiem, tie ir daudz emocionālāki, nemierīgāki un sentimentālāki. Tomēr, tie salīdzinoši vieglāk ļauj atbrīvoties no bailēm, veciem ieradumiem un sāpīgas pagātnes pieredzes, lai varētu virzīties tālāk. 

Mēness aptumsumi parasti skar kādu procesu vai notikumu noslēgumus. Tas ir kā pēdējais piliens vai kulminācijas punkts, pēc kura mēs nespējam atgriezties, samierināties, vai pieņemt visu kā agrāk.

 

Ne visi aptumsumi mūs ietekmēs vienlīdz spēcīgi. Konkrēto aptumusumu daba un skartās dzīves sfēras būs atkarīgas no aptumsuma mijiedarbību ar tavu individuālo dzimšanas karti. Aptumusuma skartās plānētas raksturos - kas notiks, māja - kādu dzīves sfēru tas skars un atrašanās zīmē - notikumu dabu.

 

Kā mūs ietekmē aptumsumi?

1. Aptumsumi mūsu dzīvēs ienes jaunus nozīmīgus notikumus.

Tādus kā mazuļa pieteikšanās, saderināšanās, paaugstinājums amatā, biznesa uzsākšana, mājas pārdošana vai pirkšana, tikšana pie jauna mājas mīluļa vai esošā aiziešana, operācija, jaunu nozīmīgu studiju uzsākšana vai izlaidumi, šķiršanās, grāmatas publicēšana. Minētie datumi būs piepildīti ar notikumiem, kurus ilgi vēl atcerēsimies.

2. Aptumsumi bieži ir periodi, kas mūs ievirza un vada uz nozīmīgām pārmaiņām dzīvē.

Aptumsumi kopumā maina mūsu dzīves apstākļus. Notikumi var likties negatīvi, ja mums ir tendence kavēties situācijās un apstākļos, kas mūs patiesībā padara nožēlojamus. Tomēr šeit svarīgi ir saklausīt savu sirdi, jo dziļi sevī mēs vienmēr zinām, ka pārmaiņas ir vajadzīga sastāvdaļa mūsu izaugsmei un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

 

Aptumsuma laika notikumi un dzīves pavērsieni mūs sapurina tā, ka mēs ļoti strauji tiekam no viena brieduma (garīgās apziņas) līmeņa nākamajā – augstākā līmenī.

 

3. Visos aptumsumos kaut kas beidzas un kaut kas sākas.

Pēc aptumsumu periodiem, mēs nekad nespēsim atgriezties iepriekšējā situācijā atkal. Mums ir jāaug un jāprogresē, līdz ar to aptumsuma laikā paveiktajā, pamanītajā un izlemtajā atpakaļceļa nav. Vēlāk mēs varam ieviest korekcijas, ja mums kas nepatīk uzņemtajā kursā, bet mēs nekad nevarēsim izmainīt to, kas jau ir izdarīts.

4. Aptumsumi ienes pēkšņus, negaidītus notikumus, kuri ir ārpus tavas kontroles.

Tas var būt mazs vai liels notikums, bet rezultātā tas izsauks daudz lielāku notikumu ķēdīti un milzīgas pārmaiņas dzīvē. Tikpat labi, tā var būt maza informācijas drumsla, kas izsauc jūsos spēju saskatīt notiekošo pavisam citā krāsā un tādēļ pieņemt izšķirošus dzīves lēmumus.

5. Aptumsums paātrina tavu laika izjūtu un maina plānu realizāciju laikā.

Tas ko varbūt iecerēji realizēt kaut kad tālā nākotnē, pēkšņi var atklāties, ka jāpaveic tagad. Sajūta, ka dzīve griežas ļoti strauji.

6. Aptumsuma uzdevums ir izgaismot patiesību tajās dzīves sfērās, ko tas skar tavā dzimšanas kartē.

Aptumsumi brīnišķīgi izgaismo un atklāj patiesību par apstākļiem, kurus nekad iepriekš neesi zinājis. Jaunumi var būt kā katalizators nozīmīgiem dzīves lēmumiem vai izšķirošai rīcībai. Ļoti bieži mēs esam šokēti vai pārsteigti, jo aptumsumi var būt kā dramatisks visuma instruments, kas tevi apstādina, pievērš tavu uzmanību kādai jomai, motivē uzņemties atbildību vai sākt rīkoties.

7. Aptumsumi un sevišķi Mēness aptumsumi palīdzēs tev ieraudzīt kāda tuva cilvēka patieso dabu.

Tas var nebūt patīkami, jo ir saistīts ar savu ilūziju ieraudzīšanu un sagraušanu, bet arī ļoti nepieciešams. Labāk ir apzināties savus maldus un saskatīt visu patiesajās krāsās, tas ļaus pieņemt adekvātākus dzīves lēmumus.

8. Iegūtā informācija, pieņemtie lēmumi un rīcība šajā laikā ir nozīmīga un galēja. 

Jebkas, ko tu uzzināsi vai paveiksi šajā laikā būs nozīmīgs - pieņem, akceptē un turpini darboties. Apzinies, ka ir niecīga iespēja lietas pagriezt citā virzienā, notikumi aptumsumu laikā mēdz būt galēji. Piemeram, ja šaja laikā izšķiraties, tad nav jēgas mēģināt saiet atkal kopā.

9. Pievērs uzmanību visiem jaunumiem un signāliem savā dzīvē ap aptumsumu periodu.

Pat ja jaunumi ir subjektīvi vai tikai baumas, uztver tās nopietni. Fakts ka tu to dzirdi tuvu aptumsumu laikam nozīmē, ka tev ir jāieklausās un dzirdētais jāizmeklē – neignorē to, savādāk nākamajā aptumsumā pēc 5,5 mēnešiem notikumi vai mājieni var būt jau daudz nopietnāki nekā šobrīd.

10. Ja aptumsums iekrīt piecu dienu laikā no tavas dzimšanas dienas, ļoti svarīgi ir sargāt savu veselību.

Spēcīga ietekme uz veselību būs arī, ja aptumsumi būs opozīcijā tavai Saulei, iekritīs pirmajā mājā vai skars planētas tajā.

 

Aptumsumu ietekme kopumā ir novērojama un sajūtama apmēram +/- 5 dienas no precīza aptumsuma brīža.

 

11. Negaidīti tev svarīga persona var tikt izstumta no tavas dzīves.

Saules aptumsumos visticamāk skars kādu pazīstamu vīrieti (šķiršanās, priekšnieka aiziešana no darba vai tml.). Mēness aptumsums skars vairāk sievietes – izvākšanās no mājas, izmaiņas attiecībās vai tml.

12. Notikumi aptumsumu laikā ir daudz nozīmīgāki kā notikumi parastā jaunā vai pilnā mēnesī.

Aptumsumi var mūsu dzīvēs ienest notikumus, kas savā veidā var likties kā liktenīgs pagrieziens.

13. Nepārsteidzies novērtējot konkrēto aptumsumu kā labu vai sliktu.

Visiem aptumsumiem ir atbalss. Aptumsums var atnes jaunumus, bet var paiet nedēļas to patiesās nozīmes izpratne. Ja tu aptumsumu laikā izjūti zaudējumu ciešanas, iespējams visums tev palīdz atbrīvot vietu kaut kam jaunam un labākam. Esi pacietīgs un saglabā atvērtu prātu.

 

 Šis laiks mūs motivēs pārmaiņām, primāri – iekšējām - un parasti šajā laikā mēs tās veicam ļoti dabiskā veidā.

 

14. Aptumsumi var palīdzēt tev darīt lietas, kuras tu nekad iepriekš nebiji domājis darām.

Tie parāda, ka tu esi spējīgs uz daudz ko vairāk, nekā tu spētu iedomāties. Aptumsums var pēkšņi atvērt durvis – kuras tev ne tikai bija iepriekš aizslēgtas, bet tu pat tās nebiji pamanījis.

Kopējās rekomendācijas:

  • nemēģini iziet uz ultimātiem vai veikt lielas aktivitātes;
  • ieņem atbildētāja, nevis iniciatora pozīciju;
  • ieklausies un atbildi, nevis uzsāc jaunus piedzīvojumus;
  • dokumentu parakstīšana vēlama vismaz pāris dienas pēc aptumsuma, kad tavas spriešanas spējas būs stiprākas un prāts asāks;
  • nav rekomendējama izrunāšanās - tev var nesanākt paturēt sevī to, ko biji plānojis;
  • velti laiku meditācijām, aktīvām radošām nodarbēm, pastaigām svaigā gaisā;
  • ja rīkosies aptumsuma laikā, viss var neiet tā kā iecerēts un tas visticamāk nebūs tavā labā;
  • nepieņem darbā cilvēkus, nogaidi starp aptumsumiem vismaz 10 dienas; 
  • paturi savu plānotāju brīvu, lai spētu būt gana elastīgs. Vienalga ar ko tu nodarbojies, kaut kas vēl šajā laikā uzradīsies, kas prasīs tavu uzmanību.

Noslēgumā vēlreiz vēršu uzmanību, ka ne visi aptumsumi būs vienlīdz spēcīgi izjūtami. To ietekme uz tavu dzīvi, intensitāte un skartās dzīves sfēras mainās no aptumsuma uz aptumsumu. Tas vienmēr būs atkarīgs no konkrētā aptumsuma mijiedarbības ar tavu dzimšanas karti (planētu pozīcijām tavā dzimšanas brīdī). Konkrētā aptumsuma ietekmi un precīzas rekomendācijas tieši tev spēs sniegt tikai kvalificēts astrologs.

Lai mums visiem atklāsmēm un vērtīgiem dzīves pagriezieniem bagāti aptumsumi! 

 

© Jana Reķe, astropsihologs, speciāli www.dveselesspeks.lv, 2016

Izmantoti materiāli no: Tarot.com, Wiki.astro.com, Cafeastrology.com, Astrologyzone.com

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Komentāri  

+2 # Jana 2019-06-28 01:06
Paldies!Un lai katra dvēsele saņem aptumsuma laika svētību um nepieciešamo ixaugsmi!
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Jana Reķe 2016-08-19 11:52
Citēju Zizii:
Ļoti liels paldies par šo informāciju.
Gribēju pavaicāt - vai pusēnas Mēness aptumsums ļoti iespaidos cilvēku, ja tas ir konjukcijā ( orbiss 2 -3 grādi) ar natālo Sauli (9 māja)?

Šis konkrētais aptumsums ir salīdzinoši vāji izteikts, tomēr tā savienojums ar tavu Sauli, var sniegt iespēju tev ieraudzīt, tikt skaidrībā vai samotivēt sevi pieņemt lēmumu vai rīkoties, sevišķi jomās, kas ir saistītas ar augstāko izglītību, ārzemēm un garīgajiem jautājumiem.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # Zizii 2016-08-18 16:33
Ļoti liels paldies par šo informāciju.
Gribēju pavaicāt - vai pusēnas Mēness aptumsums ļoti iespaidos cilvēku, ja tas ir konjukcijā ( orbiss 2 -3 grādi) ar natālo Sauli (9 māja)?
Atbildēt | Paziņot administratoram