water lily 1592771 1280Kas ir meditācija?

Citēšu fragmentu no OSHO "Meditation The First and Last Freedom":

"Meditācija ir vērošana. Tas, tieši ko tu vēro, ir maznozīmīgi. Tu vari vērot kokus, tu vari vērot upi, tu vari vērot mākoņus, tu vari vērot bērnus spēlējamies. Vērošana ir meditācija. Tas ko tu vēro nav svarīgi; objekts nav mērķis. Meditācija ir tavas novērošanas spējas kvalitāte, tavas apzinātības kvalitāte.

Atceries vienu lietu: meditācija nozīmē apzināšanos. Lai arī ko tu darītu ar apzinātību, tas kļūs par meditāciju. Tas, tieši ko tu dari, vispār nav jautājums, bet gan kvalitāte, ko tu ienes šajā darbībā. Staigāšana var būt meditācija, ja tu esi pilnībā apzināts (modrs, uztverīgs, "šeit un tagad" stāvoklī). Sēdēšana var būt meditācija, ja tu sēdi pilnībā apzināts. Putnu klausīšanās ar būs meditācija, ja tu klausīsies ar apzinātību. Tikai klausīšanās sava prāta radītajā iekšējā troksnī var būt meditācija, ja tu paliec nomodā (uzmanīgs, vērīgs, apzināts) un vērojošs. Visa būtība ir: tu nedrīgsti iemigt. Tad, viss ko tu dari ir meditācija." 

No savas puses piebildīšu, ka meditācija ir arī mūsu iekšējā (prāta, apziņas) higiēna. 

Kāpēc praktizēt meditāciju?

 • cilvēks kļūst mierīgāks, stresa izturīgāks;
 • spēj dzīvot "veiglāk" un "vienkāršāk" - līdz ar to, dzīve paliek kopumā patīkamāka;
 • palēninās fizioloģiskie novecošanās procesi;
 • cilvēks kļūs pozitīvāks, gaišāks un, attiecīgi, arī apkārtējiem patīkamāks; pretty 2111499 1280
 • rodas iekšējās atklāsmes un intuitīvās izpratnes, kas palīdz kvalitatīvāk veidot savu dzīvi;
 • iepazīst sevi un pats atklāj savas dabas daudzšķautņainību;
 • notiek dabiska iekšējā (garīgā) izaugsme, citiem vārdiem, pieaug cilvēka apzinātības līmenis;
 • "iesācējiem" tiešām no sirds nododoties regulārām meditāciju praksēm, salīdzinoši īsā laikā atrisinās un sakārtojās visas sarežģītās dzīves situācijas (dzīve sakārtojas "lielos vilcienos" - beidzot apprecās, atrod darbu, uzlabojas veselība, piesakās mazulis u.tml.);
 • ilggadējiem praktizētājiem meditācija palīdz izslīpēt smalkākas savas dzīves un personības nianses, tādēļ rezultāti bieži ir lēni un ne tik ārēji uzskatāmi (notiek "skulptora smalkais darbs");
 • un šie ir tikai daži no iemesliem ... :)

Kāpēc meditēt grupā vai ar kādu kopā? 

Tie, kuri ir pamēģinājuši, bieži atzīst, ka meditācija grupā sanāk kaut kā vieglāk, dziļāk un dabiskāk. Tas ir tādēļ, ka grupas enerģija rada kopējo lauku, mēs it kā "pavelkamies" līdzi. Cilvēkam ir diezgan dabiski sinhronizēties ar apkārtojo vidi un lauku, un, kad visi esam sanākuši kopā ar vienu mērķi - meditēt - caur to mēs kopā radām daudz spēcīgāku lauku kā katrs atsevišķi to jebkad spētu. 

Šādas grupu meditācijas ļoti pozitīvi ietekmē ne tikai mūs pašus, bet arī telpu, visu māju, dažkārt arī ielu, pilsētu utt. Atsevišķos gadījumos, spēcīgi uzstrādātu "meditāciju grupu" radītā enerģija var apņemt pat visu zemeslodi. 

Kas ir meditāciju ceļojumi?

meditation 1384758 640Saskāros ar to, ka liela daļa no maniem klientiem nezina, kas ir meditācija, vai arī par to bija izveidojies ļoti maldīgs priekšstats, kā sarežģītas sēdēšanas pozas, sevis piespiešana neko nedarīt, kaut ko nesaprotamu pie sevis skaitīt, un citi stereotipi, kas stāvēja ceļā tam, lai cilvēks vienkārši dotu sev iespēju pamēģināt.

Sāku izmantot vieglā transa ievadīšanas tehnikas, lai ļautu cilvēkam atslābināties tiktāl, lai viņš pietuvotos tam stāvoklim, ko var dēvēt par meditāciju. Tas dod iespēju sajust meditācijas garšu un, tas, kurš patiesi to ir sajutis tālāk jau būs atvērtāks un uztverošāks.

Tādēļ, var teikt, ka meditācijas ceļojumi ir pasīvā meditācija "iesācējiem", kur manas balss pavadībā mēs kopā ceļojam katrs pa savu iekšējo pasauli. Šajos ceļojumos mēs mācamies atslābināties, atbrīvoties no iekšējiem blokiem, atraisīt dabisko enerģijas plūsmu un pieradinām savas smadzenes pie citas frekvences viļņiem. (Jūsu prāts būs klātesošs un vēros notiekošo, ja jums kas nepatiks, jūs mierīgi pats varēsiet pārtraukt jebkurā brīdī).

Tā kā šajos izmainītajos apziņas stāvokļos mēs piekļūstam tiem apziņas laukiem, kur varam apzināti piekārtot, sadziedēt, harmonizēt un visādi citādi piepildīt sevi ar tīru enerģiju, tad bieži meditāciju ceļojumus veidoju ar akcentu uz noteiktu tēmu vai jau apzinātas "problēmas" atrisināšanu. Tādejādi paātrinot pašattīrīšanās procesus un ļaujot īsākā laikā sakārtot sevi "lielajās tēmās", lai tālāk jau katrs pats varētu patstāvīgi praktizēt. 

Ko piedāvāju?

 • Grupu meditācijas (pasīvās) - meditāciju ceļojumi (vadītās meditācijas) un Ošo meditācijas. Pēc uzaicinājuma. Nelielas grupas, individualizēta pieeja, piemērotas arī meditētājiem "iesācējiem". Šeit var iepazīties vai doties kādā no manis vadītajiem meditāciju ceļojumiem.
 • Grupu meditācijas (aktīvās) - Ošo meditācijas. Pēc uzaicinājuma. Nepieciešamas pietiekami plašas un labi kondicionētas telpas, lai katrs dalībnieks var pēc iespējas brīvāk kustēties.
 • Individuālās meditācijas - individuāli izstrādāti meditāciju ceļojumi, atbilstoši tavām aktualitātēm tādos virzienos kā sevis dziedināšana, iepriekšējās dzīves, dvēseļu pasaule un citi. Palīdzu individuāli piemeklēt tās meditāciju prakses, kuras tieši tev būtu vispiemērotākās, atbilstoši tavai personības struktūrai (vados pēc astroloģijas).

 

Pieteikt pakalpojumu

 

© Autore Jana Reķe, 2022

© DvēselesSpēks.lv, 2022

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt