books 2385409 1280Viena no pirmajām lietām, kuru skatos strādājot ar klientiem, ir tā individuālais gads. Tas palīdz saprast, kur cilvēks ir šobrīd, kas viņu vairāk satrauc, kam velta vai gribētu veltīt savu uzmanību. Individuālais gads ir kā ieelpu un izelpu fāžu noteikšana, kas ir ātri un vienkārši nosakāms.

Šajā rakstā sniegšu savu skatījumu par individuālā gada tēmu, balstoties uz savu pieredzi, sajūtām un novērojumiem.

Aprēķins

Nepieciešams zināt dzimšanas datums, piem., 08.05.1994, un interesējošais gads, piem.,  2016.

Rēķinām:

Tavs dzimšanas datums + tavs dzimšanas mēnesis + konkrētais gads par kuru ir interese = tavs individuālais gads (rezultātu ir jāsaskaita līdz viencipara skaitlim)

Pēc piemēra: 8+5+2016=2029, attiecīgi = 2+2+9=13, kas kopā veido 4. individuālo gadu.

Individuālie gadi atkārtojas nepārtraukti, konkrētajā piemērā būtu:

  • 2013. gads – 1. individuālais gads
  • 2016. – 4. individuālais gads
  • 2017. – 5.  individuālais gads
  • 2021. – 9 individuālais gads
  • 2022. – 1 . individuālais gads

Piebilde: pastāv atšķirīgi uzskati par to, no kura brīža izpaužas individuālais gads – no konkrētā gada dzimšanas dienas līdz nākamajai dzimšanas dienai vai dalot pa kalendārajiem gadiem. Es par pamatu ņemu kalendāro gadu.

Individuālo gadu cikla enerģētiskās vibrācijas

                9
          6   8  
    3   5   7    
  2   4          
1                

1.-3. individuālajam gadam cītīgi strādājam, lai sasniegtu kādus jaunus mērķus dzīvē, bieži saistībā ar darbu, sociālajām ambīcijām, studiju uzsākšanu, jaunu amatu vai sociālo lomu. Daudz enerģijas un entuziasma.

4. gads ir gads, kad jūtamies nospiesti, gribam kaut ko savādāk, rodas izpratne, ka darbs dzīvē nav viss.

4.-6. gadu cikls, kad mūsu fokuss pāriet no sociālās pašrealizācijas uz ģimeni. Sevišķi 5. un 6. gads – romantika, mīlestība, harmonija un ģimenes dzīve.

7. - pārmaiņu gads. Rodas izpratne, ka esam pārāk maz uzmanības veltījuši savām vajadzībām, dēļ pārāk lielās koncentrēšanās uz mīļajiem cilvēkiem. Vēlme mainīt situāciju.

7.-9. gadu cikls ir rezumējošais laiks – darām to, kas sagādā prieku mūsu dvēselei, saņemam augļus par visa cikla laikā paveikto un veicam perioda izvērtēšanu. Gatavojamies jauniem aizsākumiem.

Ikdienā ļoti bieži ir novērojums, ka pārmaiņas cilvēki savā dzīvē vispēcīgāk un jaudīgāk realizē savā individuālajā 1., 5., vai 7. gadā.

Likumsakarīgi, ka uz konsultācijām bieži nāk cilvēki, kuriem ir 1. vai 9. individuālais gads. Ja 9. gads, tad dēļ nomāktības, ka nekas neiet uz priekšu, neizdošanās, bremzēšanās. Tas rodas situācijā, kad cilvēks neklausās iekšējos ritmos, jo 9. gads ir procesu noslēguma un apceres gads. Savukārt ar pirmo individuālo gadu vēršas, jo ir sajūta ka kaut kas ir jādara, bet nesaprot ar ko sākt vai baidās (dēļ 9. gada pieredzes). Šeit gan parasti iespējas pašas uzrodas un ir vienkārši droši jāuzsāk izsapņotās ieceres realizēt.

Individuālais gads

Pirmais gads – iesējam sēklu

Jauns sākums. Jaunas idejas un iespējas. Nozīmīgs pavērsiens vai aizsākums jūsu dzīvē, kas iedos virzienu sekojošiem 8 gadiem. Nebaidīties uzsākt ko jaunu, izmantot dzīves dāvātās iespējas.

Otrais gads – asns pārvar zemes pretestību un dīgst

Strādājam ar aizsāktajām iecerēm. Saskaramies ar pretrunām, citu cilvēku viedokļiem, kā rezultātā pieslīpējam savu redzējumu. Turpinām mācīties, strādāt un uzkrāt pieredzi.

Trešais gads – asns ir izdīdzis un saskaras ar dienas gaismu

Esam gatavi parādīt citiem savas zināšanas, pieredzi, sasniegumus. Piesakām sevi pasaulei kā profesionāli. Parādās pārliecība, ka esam pietiekami gudri un zinoši, lai saņemtu jaunu amatu, pienākumus, algas pielikumu. Veiksmīgs laiks komunikācijai un mārketingam.

Ceturtais gads – asns nobriest kā augs

Daudz un cītīgi ir strādāts un kādu laiku vēl turpinām to darīt. Tomēr pamazām rodas sajūta, ka darbs un pienākumi nesniedz piepildījumu. Rodas vēlme pēc pārmaiņām. Dažkārt ir grūti pieņemt, ka lai realizētu pārmaiņas, ir no kaut kā savā dzīvē jāatsakās (piem., garajām darba virstundām) un ir jāpārskata prioritātes. Ja pretojamies, smagnēja un nospiesta sajūta.

Piektais gads – uzplaukšana un ziedēšana

Šis ir laiks, kad ieviešam pārmaiņas un haosu dzīvē. Mainām darbus, ceļojam, esam spontāni un radoši. Dzīvē nav stabilitātes sajūta. Tā vietā rodas dzīves garšas sajūta. Jo mazāk atļāvāmies iepriekš, jo lielāks haoss un spēcīgāka tieksme uz dzīves baudām. Radošā pašizpaume un romantiskas attiecības. Gads kā pagrieziena punkts dzīvē.

Sestais gads – augļu nobriešana

Miers un harmonija ir vissvarīgākais šajā gadā. Vijam ģimenes ligzdiņu, veltam laiku sev tuviem un mīļiem cilvēkiem. Šis laiks var būt saistīts ar bērniņa piedzimšanu un laulībām.

Septītais gads – augļu atlaišana

Mūsos pieņemas spēkā neapmierinātība, kas vēlas izlauzties. Kādu laiku dzīvojot ar citu cilvēku interesēm un vajadzībām, atklājas, ka neesam ņēmuši vērā savas dvēseles vajadzības. Laiks kad nododamies filozofiskām pārdomām, notiek garīgā izaugsme, mācamies dzīvot savādāk – pirmajā vietā liekot savas patiesās vēlmes un vajadzības. Rodas interese par notiekošā dziļāko jēgu, caur psiholoģiju, ezotēriku vai pašanalīzi.

Astotais gads – augļu šķirošana un novērtēšana

Šis ir peļņas un karmas gads. Laiks, kad visums mums parādīs, vai veiksmīgi esam izpildījuši šī cikla uzdevumus. Pozitīvā gadījumā, saņemsim dažādas dzīves dāvanas, ne tikai materiālā izpausmē, bet arī garīgajā. Negatīvajā gadījumā, šis var būt diezgan smags gads, kad no daudz kā ir jāatsakās vai tiek zaudēts – statuss, nauda, cilvēks, attiecības.

Devītais gads – sairšana

Dzīvojot saskaņā ar saviem iekšējiem ritmiem, šis gads ir vairāk intraverts. Dzīvojam mierīgi, neko jaunu negribam sākt un arī nevajag, jo uzsāktais īsti nevedīsies. Laiks, kad izvērtējam, kas ir bijis labs, kas slikts, ko ņemsim līdzi tālākajā dzīvē un no kā atbrīvosimies pavisam. Laiks apcerei, pārdomām, meditācijai un mierīgai pašizpausmei.

 

© Jana Reķe, astropsihologs, speciāli www.dveselesspeks.lv, 2016

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt