active 1807533 640No 26. februāra līdz 13. martam mūsu prātam piemitīs Zivju zīmes raksturs –domās kaut kur nemitīgi aizpeldēsim vai aizfantazēsimies, runas raisīsies par sapņainām tālēm un intuitīvām sajūtām. Tas var izvērsties par ļoti produktīvu laiku poētiem, mūziķiem un citiem māksliniekiem, kuru ikdiena ir saistīta ar savu sajūtu nodošanu apkārtējiem. Savukārt izteikti analītiska un birokrātiska darba darītājiem šis periods var nepatikt: apkārtējie šķitīs pārāk nekonkrēti un arī pašu precizitāte un loģika var pievilt.

Šajās nedēļās būs raksturīgs liels mentālais straujums – domas, vārdi un apjausmas lidos ātri un nepastarpināti (citiem vārdiem – ar loģisko un analītisko prātu neatsekojamā veidā). Tādēļ ieteicams pārāk necensties izskaidrot vai pamatot to, kāpēc tu teici, rakstīji domāji to vai ko citu. Ielaid sevī šo plūdumu, kad uznirstošie tēli, simboli, vārdi un atklāsmes ir gan intuitīvas, romantiski skaistas, gan sapņaini nekonkrētas, piedodot dzīvei krāsas, garšu un dziļumu.

Šajā laikā būtu ieteicams:

  • sapņot, fantazēt, apcerēt un meditēt;
  • izpaust savas sajūtas, radot kaut ko skaistu – dziedot, gleznojot, veidojot, mīlot;
  • ja iespējams, pārcelt loģiskos, analītiskos un citus strikti lietišķos darbus uz citu laiku;
  • ļaut ienākt tavā dzīvē jaunajam arī tad, ja nespēj izskaidrot, pamatot vai saprast – kāpēc un kam tas viss;
  • vairāk mūzikas – klausīties vai arī dziedāt pašam, ļauties tās radītajām sajūtām un tēliem;
  • izpaust savu empātiju un līdzjūtību, atbalstot citus;
  • ļauties mākslas valdzinājumam un aizkustinājumam.

No 26. februāra līdz 7. martam mēs apzināti un arī neapzināti iegūsim jaunu informāciju, intuitīvās zināšanas un izpratni, kas var nākt caur negaidītām apjausmām, meditāciju, mūziku, dzeju, tēliem vai caur pieskaršanos savai sajūtu pasaulei. Savukārt jaunos iespaidus būs iespēja ātri apstrādāt un adaptēt dzīvei.

4. martā ir gaidāma viena no plūstošākajām un intuitīvākajām dienām, kad būtu ieteicamas meditatīvas prakses. Savukārt tieši 6. un 7. martā šī jauniegūtā informācija var kalpot par iemeslu tam, ka iekšējā pasaule sabuntojas pret pastāvošo lietu kārtību, – kad izprastais un sajustais neapmierinās mūsu ego "garšas kārpiņas".

Šajā laikā notiekošais ir nevis jāsaprot, bet jāsajūt, un savā ziņā prāts mums tajā būs sabiedrotais, padodoties visa nesaprotamā un neizskaidrojamā priekšā, pat priekš sevis neļaujot noformulēt to vārdos.

Laikā no 7. līdz 13. martam priekšplānā izvirzīsies zināšanas, izpratne un atziņas iz mūsu atmiņu dzīlēm. Vairs neuzņemsim un neadaptēsim jauno informāciju, bet vairāk koncentrēsimies uz esošajām zināšanām. No zemapziņas var iznirt informācija, fakti, apjausma un viedoklis, kuru tu nespēj pamatot, bet ir 100% pārliecība par tās absolūto patiesību. Tāpat dēļ domu ātruma un intuitīvi plūstošā rakstura var būt problēmas verbalizēt savas zināšanas. Tas vieglāk izdosies, ja tās būs jāizpauž caur sajūtām, mākslu vai darbiem.

Tāpat kā visas lielās un skaistās lietas mūsu dzīvē, kā dabas krāšņums un mīlestība, ar ko saskaroties, vārdi aptrūkstas, jo tajos nav ietverama būtība, tā arī šajās nedēļās tavs prāts ir gatavs padoties (vismaz uz mirkli). Kamdēļ cīnīties un uzspiest notikumiem šabloniskus izskaidrojumus – "skaists", "labs", "slikts"? Šis laikposms mums māca, ka ir vienkārši "nesaprotams" un "neizskaidrojams" – un necenties noformulēt vairāk.

Lai radošu sapņu, krāšņu vīziju un romantisku izjūtu bagāts laiks!

 

Jana Reķe, astropsiholoģe

Sagatavots un publicēts speciāli delfi.lv, 2017

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt