building 1080592 128022. septembrī noslēdzas trīs nedēļas ilgušais retrogradīgā Merkūra periods, kas sniedza ne mazums bremzējošu situāciju un retrospektīvu kavēšanos pagātnes iestrādnēs un iecerēs. Savukārt no šīs dienas varam ar pilnu jaudu uzsākt šī rudens projektus, plānus un dažādas lietišķās aktivitātes.  

Spriedzes enerģija, kas šajās nedēļās valdīja, ļoti spēcīgi mudināja steigties un rīkoties uzreiz. Tomēr tieši šajā laikā debesu ķermeņu kopējā saspēle norādīja, ka ļoti strauja rīcība, drīzāk novestu strupceļā vai būtu pašos pamatos jāpārskata, sniedzot norādes par potenciālo pārsteidzību, maldiem, par pārlieku aizrautību ar ideju vai ideoloģiju, vai mērķa pazaudēšanu mazajās detaļās.  

Pamanāmākās retrogradīgā Merkūra izpausmes bija saistītas ar to, ka:

  • katrs personīgi varējām nodoties ģenerāliem uzkopšanas darbiem un atliktu darbu paveikšanai. Savukārt valsts līmenī tika vairāk runāts par “politisko higiēnu”, ko plāno nodrošināt ar piemērota KNAB priekšnieka atrašanu, izceļot ne vienu vien agrāk labi pazīstamu politiķa uzvārdu.
  • šim laikam tik raksturīgā uzmanība un vērība pret vismazākajām detaļām, iespējams 17. septembrī izglāba daudzus “AirBaltic” lidmašīnas pasažierus, kad lidmašīna tehnisku risku dēļ atgriezās lidostā “Rīga”. Tajā pašā laikā, tas sagādāja retrogradīgā Merkūra periodam tik raksturīgo 17 citu tās dienas reisu kavēšanos vai pārcelšanu.
  • bija iespēja daudz un grūti strādāt, neļaujot pilnībā noslēgt vai pabeigt darāmos darbus. Savukārt Saeimā tas atspoguļojās karstās diskusijās par nosacījumiem Latvijas pilsonības piešķiršanā, kas rezultātā palika neizmainīti.
  • katram no mums bija iespēja atgriezties vai saskarties ar cilvēkiem no pagātnes, atgriezties pie agrākām vērtībām. Savukārt šajā laikā notikušo Krievijas domes deputātu vēlēšanu rezultāti arī solās būt bez pārsteigumiem, ar dominējošās partijas uzvaru.
  • varējām iestrēgt neauglīgās pārrunās, apcerēs un diskusijās, sevišķi par kādiem nākotnes plāniem. Tādēļ arī šajās nedēļās izskanējušie minējumi un komentāri par politisko partiju plāniem un rīcību gaidāmo 2017. gada pašvaldību vēlēšanu sakarā, ir vairāk tendēti uz labi zināmo aspektu pārskatīšanu un kalkulēšanu, bez konkrēti izstrādātiem soļiem vai aktivitāšu plāniem.

Tagad, kad ir noslēdzies retrogradīgā Merkūra periods un starp aptumsumu koridors, un, vienlaikus, Saule pāriet Svaru zīmē, izmainās arī galvenie ikdienu ietekmējošie akcenti. Tieši tagad katrs no mums var veikt auglīgas pārrunas par potenciālo sadarbību, parādot gan patiesu ieinteresētību un uzmanību, gan vēlmi miermīlīgu pārrunu ceļā risināt jebkuru jautājumu.

Prāts vēl joprojām (līdz 7. oktobrim) ir  ļoti ass un vērīgs, tikai tagad bez kavēkļiem un liekas subjektivitātes, kas sola daudz adekvātāku redzējumu un saprātīgākus lēmumus. Tādēļ visi lietišķā darba darītāji, kur akcentēts ir loģiskums, attapība, analītiskums un saimnieciskums – šis ir jūsu laiks. Šāda pozīcija ļoti labi noder arī visa veida biznesa aktivitātēs, jo ļauj veiksmīgi dalīties ar informāciju, vienoties, izstrādāt dokumentāciju un popularizēt uzņēmumu un tā aktivitātes.

Tāpat ļoti daudziem no mums, vēl no skolas gadiem ir saglabājusies tendence, kad ar rudeni plānojam uzsākt jaunas aktivitātes. Patiesībā šogad, konstruktīvākā rudens darbošanās daļa ar svaigiem aizsākumiem - kā uzsāktām apmācībām, darba attiecībām, veselības tūrēm un daudz ko citu, sāksies tikai tagad ar 22. septembri.

Tādēļ, lai praktiskas rosības un jauniem aizsākumiem bagāts rudens!

 

Jana Reķe, astropsiholoģe

Sagatavots un publicēts speciāli delfi.lv, 2016

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt