girl 2696947 1280Mūsu iekšējās robežas ļauj mums saprast, kur esam mēs un kur vairs neesam, atdalot sevi no otra, patīkamo no nepatīkamā, piestāvošo no neiederošā, par ko es nesu un par ko nenesu atbildību, kā arī ļauj aizsargāt sevi no nepiemērotas vai pat bīstamas pieredzes.

Robežas atspoguļo mūsu individualitātes unikālo gaumes, īpašību, vēlmju, talantu un spēju kokteili.

shell 1972980 1280Sabiedrībā vārds “kompromiss” ir vairāk iegājies kā sevis laušana, piekāpšanās, izdabāšana, kaut kas tāds, ko dara tikai vājie un negudrie. Ir tik ļoti viegli pārkāpt šo trauslo robežu starp kompromisu, kas ir adekvāts un kompromisu, kura dēļ jau nodarām pāri sev. Lai to apzinātos, ir jāiepazīst sevi un ir jāsaprot pēc kādiem "likumiem" tu vispār dzīvo. Šajā iekšējā "likumu krājumā" jeb “ētikas kodeksā” būs daudz kas no sabiedrībā pieņemtajām normām (nenogalini, nezodz, nekrāp, nedari pāri utt.), bet būs arī daudz kas stipri individuāls un tikai tev raksturīgs (piemēram, man iekšējā kodeksā ir pilnībā nepieņemama rupju vai skarbu vārdu lietošana, tāpat arī aprunāšana vai būt daļai no aprunāšanas, konfliktēšana, arī slikti runāt par sevi utt.).

candle 335965 1280Kaut kur vēstures lappusēs bija aprakstīts par angļu un franču galmiem, kurš esot smirdējis pa gabalu, jo bija pieņemts nemazgāties, neatceros precīzi, bet ūdeni saistīja ar mēra izplatību vai tamlīdzīgi, tādēļ - netīri, utīm un blusām nomocīti, milzu audumu vīstokļos ietīti un parazītiem pilnām parūkām, lepni izslējušies dzīvoja galminieki. Laika gaitā tikai atklājās, cik daudz slimības rodas tieši no šāda dzīvesveida un, ka mazgāties ir pat ļoti veselīgi. No mūsdienu viedokļa skatoties - tādi dzīves apstākļi saistās ar neiedomājamām šausmām.

Ja mēs runājam par meditāciju, tad primāri tā ir mūsu prāta attīrīšana, kas palīdz atbrīvoties no liekas miskastes, smirdīgi sastāvējušiem priekšstatiem, vecām idejām un cita nederīgā. 

Iespējams, kaut kad nākotnē, cilvēki atskatīsies uz šo laiku un arī noskurināsies šausmās, iedomājoties, ka lielākā daļa sabiedrības ir dzīvojušas bez šāda pašattīrīšanās rituāla.

Saglabā savu tīrību!

 

IMG 20170615 WA0004Psiholoģijā tiek izdalīts tāds jēdziens kā arhetipi - tie ir mūsu zemapziņā dziļi iegūlušies uzvedības modeļi, kas dažādās dzīves situācijās vai periodos mūsos "ieslēdz" kādu noteiktu pasaules uztveres veidu un uzvedības šķautni.

angels 1287676 1280Dzīvē viss mēdz mainīties, te mēs esam optimisma, spēka un ideju pārpilni, te drūmu domu pārņemti. Pirmais, ko noteikti der atcerēties, ka, lai arī kā tu šobrīd justos – arī tas pāries. Ja tomēr globālāk paskatāmies uz savām dzīvēm, tad - vai tā būtu mīļa cilvēka vai darba zaudēšana, patstāvīgas dusmas uz kolēģi, slimība, neapmierinātība ar dzīvi vai kādas citas izjūtas, visas tās runā par nespēju pieņemt situāciju tādu kāda tā ir, par nespēju adaptēties dzīves pārmaiņām.