DaceVisās ezotēriskajās grāmatās un garīgajās praksēs visu laiku iesaka nodarboties ar meditāciju. Bet es īsti nesaprotu, kas tas ir? Vai parastam mirstīgajam vispār ir iespējams ar to nodarboties?

Sveicieni, Dace!

Paldies par tavu jautājumu! Meditācijas galvenais mērķis un uzdevums ir panākt apziņas atmošanos jeb citiem vārdiem - panākt, ka mūsu prāts vairs nenosaka mūsu dzīvē visu. To var salīdzināt ar dziļu, relaksējošu stāvokli, kad mēs esam nomodā, bet mūsos ir apstājies iekšējais domu skrējiens, kas parasti arī uzjunda nepatīkamo emociju vilni.  

Meditācija nav nekas tāds, kas būtu paredzēts tikai izredzētiem cilvēkiem. Lai arī cik aizņemta tu būtu savā ikdienā, gandrīz katrs no mums var atsaukt atmiņā kādu mirkli dzīvē, kad ir bijusi šī pilnīgā miera un harmonijas sajūta. Tiesa gan, jo retāk relaksējies un mēģini ielūkoties sevī (pievērst apzinātu uzmanību savām domām, sajūtām, emocijām), jo grūtāk tev ir nonākt šādā stāvoklī. Šeit galvenais  atcerēties - jo biežāk trenēsies, jo vieglāk sanāks.

Pastāv ļoti daudz veidu kā ieiet šajā meditatīvajā stāvoklī, sākot ar jogu, dziedāšanu, skaņas vibrācijas izjušanu krūškurvja centrā, aktīvām haotiskām kustībām un harmonisku deju, beidzot ar pateicības sajūtu un koncentrēšanos vienā punktā. Droši izvēlies to variantu, kuru sajūti savai dabai visatbilstošāko. 

Meditācijas ir brīnišķīga pieredze jebkuram cilvēkam un tā ir rekomendēja profilakse jebkādām dzīves problēmām.

Novēlot atrast šo iekšējo miera stāvokli,

Jana

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt