eye 537597 1280Vai jau esi pamanījis – prāts ir kļuvis asāks, vērīgāks un analītiskāks. Labprāt nododamies intelektuālajām nodarbēm, spējam ilgstoši noturēt uzmanību un stundām kaut ko rēķināt, salīdzināt, pētīt vai analizēt.  To veicina Merkūrs, kas jau no 30.jūlija pārvietojas caur praktisko, analītisko un uzmanīgo Jaunavas zīmi, kur atradīsies visnotaļ ilgi – līdz 7. oktobrim (iekļaujot retrogradīgo periodu no 30. augusta līdz 22. septembrim).

Šajā laikā aktualizējas koncentrēšanās uz mūsu prāta apsvērumiem, loģiku un dedukciju, atstājot otrajā plānā sapņus un sajūtas. Tādēļ ir ļoti rekomendējams šo milzīgo prāta enerģiju likt lietā tīri praktiskās un ikdienā ļoti vajadzīgās nodarbēs – dažādos rakstu darbos, aprēķinos, mācībās, budžetu plānošanā, pārskatu sagatavošanā, tai skaitā, arī mājsaimniecības darbos, kas prasa lielu rūpību – tīrīšana, ražas vākšana, rokdarbi un līdzīgas nodarbes.

Plašākā mērogā skatoties, šis ir periods, kad valdības un biznesa struktūras “skalda matus” par burtu lietojumu, riskējot pazaudēt kopējo ieceres jēgu. Tajā pašā laikā sniedzot iespēju izstrādāt visskrupulozākās un piņķerīgākās jebkura jautājuma detaļas, tiesa gan – lēni un konservatīvi. Ļoti iespējams, ka rezultāts būs pedantiski precīzs un saimniecisks, bet tiem, kuri ir ārpus šī procesa - grūti saprotams (jēga, kas pazūd detaļās).

Šajos mēnešos ļoti spēcīgi darbosies teiciens “skabargu otra acī ieraudzīsi, bet savā pat baļķi nepamanīsi”. Mūsos būs tik liela tieksme uz perfekciju, ka burtiski “acīs kritīs” otra cilvēka vai viņa padarītā darba nepilnības un trūkumi, kas modinās vēlmi kritizēt un aizrādīt. Tādēļ pirms ko norādi, mēģini sev godīgi atbildēt uz jautājumu – tieši kāpēc tevi tas satrauc? Šādā veidā pieejot notikumiem ir gaidāmi fantastiski iekšējo procesu izziņas rezultāti, jo katra šī situācija palīdzēs mums ieraudzīt to, ko paši dažkārt sevī noliedzam vai vienkārši neredzam.

Kopējās perioda tendences:

  • izziņa, analīze un izpēte it visā uz ko vērsīsim uzmanību;
  • konservatīvs, neelastīgs un pedantisks skatījums uz risināmiem jautājumiem;
  • sarunas, prezentācijas un pārrunas vedīsies, ja liksi lielu akcentu uz precīziem skaitļiem, pierādāmiem argumentiem un loģiku;
  • koncentrēšanās uz praktiskām īstermiņa lietām un jautājumiem;
  • sakāpināta pienākuma izjūta un turēti solījumi;
  • atrisinātas un pabeigtas visas krustvārdu mīklas un arī prāta puzles;
  • pateiktā kritika būs pamatota, bet ne iejūtīga;
  • salīdzinoši viegli būs nodoties ikdienas rutīnai un pienākumiem;
  • patiks nomierināt prātu nododoties hobijiem un darbiem, kas ļauj knibināties ar pirkstiņiem – rokdarbi, sēņošana, pildspalvas virpināšana, tāpat arī tīrības un kārtības ieviešana it visā, arī savā galvā.

Perioda lielākais risks ir sapīties prāta apsvērumos, aizmirst savas sirds vēlmes un kļūt pašam par savas dzelžainās loģikas gūstekni. Tāpat laiks nebūs piemērots radošām sarunām un izklaidējošiem rakstu darbiem.

Savukārt īpaši veiksmīgi šajā laikā strādās un sevi izpaudīs – finansisti, grāmatveži, ekonomisti, sekretāri, asistenti, zinātniski pētnieciskais personāls, medicīniskās aprūpes personāls, rokdarbnieki un amatnieki, tīrīšanas biznesa darbinieki, arī grafiķi, projektētāji un visi tie, kuru profesijās uzmanība pret detaļām, veiklas un precīzas roku kustības, perfekcija, laba atmiņa un analītiska pieeja ir būtiska sastāvdaļa.

Lai izdodas mūsu prātu likt pie darba, nevis pie sava dzīves kuģa stūres!

 

Jana Reķe, astropsiholoģe

Sagatavots un publicēts speciāli delfi.lv, 2016

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt