10mitiDažādos laikposmos un kontekstos esmu saskārusies ar jautājumiem, viedokļiem un arī aizspriedumiem par astroloģiju un astrologu darbību. Šeit vienkopus apkopoju, manuprāt, populārākos mītus un patiesību*.

1. Mīts – Astrologs ir kā gaišreģis, nolasa visu par cilvēku tikai paskatoties uz viņu

Patiesībā astrologs ir cilvēks, kurš ir apguvis astroloģiju, kas ir neformālā zinātne (ezotēriskā disciplīna), kurā caur makrokosmosa (planētu) likumsakarībām tiek izprasts mikrokosmoss (cilvēka raksturs, tiecības, resursi u.tml.). Lai astrologs varētu sniegt atbildes uz klienta jautājumiem, speciālās programmās tiek ievadīti cilvēka dzimšanas dati – datums, laiks, vieta. Programma vizuāli parāda planētu stāvokli uz cilvēka dzimšanas brīdi un tas arī ir sākuma punkts, pēc kura astrologs var pastāstīt par cilvēku. 

anatomy 1751138 1280Planēta Merkurs raksturo mūsu prātu, intelektu un visu, kas ar to saistīts, sākot ar to, kā mēs mācamies, uztveram informāciju, un beidzot ar to, kādā veidā mēs informāciju apstrādājam, atceramies un nododam tālāk caur vārdiem, runu un rakstiem. Merkurs raksturo mūsu mentālo plānu, un dabiskā veidā tas ir straujš, ziņkārīgs, elastīgs, lietišķs un neitrāli uzlādēts – nosliecas par labu tam, kas tajā brīdī ir izdevīgāks.

Stiprs Merkurs noteikti būs veiklam pārdevējam, biznesmenim, starpniekam un vārdu meistariem – žurnālistiem, politiķiem un rakstniekiem. Savukārt par Merkura apgrūtinājumiem liecinās apķērīguma un izveicības trūkums, problēmas noformulēt loģiskus teikumus, "grūta galva", nespēja darboties eksaktajos priekšmetos – matemātikā, fizikā, inženierzinātnēs u.tml.

spirallllAstroloģija ir izveidojusies uz novērojumu pamata, kur gadsimtu gaitā tika pamanītas likumsakarības starp astronomisko debesu ķermeņu kustību un konkrētiem notikumiem, tādejādi atklājot vienu no ezotērikas likumiem – kā debesīs tā arī uz zemes. Astroloģijā katrs cilvēks tiek izvirzīts kā galaktikas centrs, atklājot unikālu konkrētā cilvēka subjektīvās realitātes nospiedumu jeb astroloģisko karti. Šāda karte neatspoguļo tik daudz astronomiskos likumus, kā mūsu subjektīvo uztveri, kur no cilvēka skatu punkta raugoties - viss visums riņķo ap mums. Savā dzīvē mēs katrs esam ar Saules - galaktikas centra, potenciālu. 

Visumā viss ir sakārtots, viss riņķo pretēji pulksteņa rādītāja virzienam, katrai planētai ir sava orbīta un riņķošanas ātrums ap savu asi un Sauli. Šajos likumos nekas nemainās. Tomēr, ja mēs skatāmies no subjektīvā skatu punkta - Zemes, atsevišķos periodos rodas ilūzija, ka planētas stāv uz vietas vai pat kustas pretējā virzienā.

solar eclipse 1116853 1280Jau no seniem laikiem klīst mītiskas leģendas par aptumsumiem, kad pūķis norij sauli, un uz zemes viss paliek tumšs, tiek paredzētas gan katastrofas, gan brīnumaini sasniegumi un rekomendēti planetārās enerģijas pielabināšanas rituāli. Tajā visā ir gan savs pamats, gan arī pārspīlējumi, bet nenoliedzami aptumsumiem ir ļoti nozīmīga loma visuma izveidotajā notikumu musturā un mūsu dzīvēs. Šajā rakstā padalīšos ar aptumsumu dziļāko ezotērisko nozīmi un to ietekmi uz mūsu  dzīvēm.

Par aptumsumiem – mazliet teorijas

Saules aptumsums rodas, kad Mēness nostājas starp Sauli un Zemi, savukārt Mēness aptumsums – kad Zeme nostājas starp Mēnesi un Sauli. Atslēgas moments ir, ka šķērsošanai jānotiek vienā līmenī (ne augstāk vai zemāk) attiecībā pret pārējiem debesu ķermeņiem.

palnotDroši vien esi pamanījis, ka vienā nedēļas dienā tev veicas labāk, savukārt citā – sliktāk. Ja nedaudz pavērotu - notiekošajā un savās sajūtās ir fiksējamas zināmas likumsakarības. Ar intuīciju spēcīgāk apveltītie bieži nozīmīgas aktivitātes ieplānoto tieši otrdienās, izbraucienus un tirdzniecības darījums - trešdienās, kolektīva saliedēšanas pasākumus - pirmdienās un piektdienās, savukārt savai sirdij un ģimenei laiku velta svētdienās.  

Šajā rakstā atradīsi astroloģisko skaidrojumu nedēļas dienu enerģētikai, kas var palīdzēt tiem, kuri vēl nav piefiksējuši dienu likumsakarības.

Katrai nedēļas dienai ir raksturīga sava enerģētika jeb pavadošās sajūtas, noskaņas un tieksmes. Astroloģijā par katru nedēļas dienu atbild noteikta planēta ar tai raksturīgo izpausmes veidu, kas arī palīdz izprast katras dienas dabu.